Wierzba wyrośnie nawet spośród patyczka odrośli.

Wierzba wyrośnie nawet spośród kawałka odrośli.

Wykorzystując to, powinniśmy z niej zaprojektować bezprecedensowego odmiany płotu. Z racji tego nasze ogrodzenie posiądzie niespotykany wygląd a także będzie się rekomendować wśród żywopłotów w okolicy.

Rosnące na polach oraz grząskich łąkach wierzby dawno temu zadomowiły się w własnych botanikach. Umiłowaliśmy je za krasę oraz charakterystyczne kiciusie. Nie są kłopotliwe, pragną zaledwie dużo nawodnienia oraz nieco słońca. Dogodzą się poniekąd wszelką glebą.


Mało drzew sprosta także równie ekspresowo ożywiać stracone odnogi i odrośle. Wierzby niesłychanie bezproblemowo odtwarzają również własny system korzeni. Wystarczy, iż ucięty lub nawet złapany patyk zagłębiony w ulewnej ziemi po jakimś czasie wypuści korzenie i poda początek kolejnemu drzewu. Wybitna osoba wpadła na , iżby z wierzb wykonywać splecione sztachety w ogrodzeniu czy też parkany zalane liśćmi. Pewnie należałoby dysponować tak osobliwe ogrodzenie. Najodpowiedniej do zainstalowania takiego parkanu wykorzystać poniższe warianty wierzby:

wierzba wiciowa (Salix viminalis), zwana konopianką, oraz jej rozliczne odmiany (np. Salix x smithiana)
wierzba bzowa (Salix purpurea)
wierzba wawrzynkowata (Salix daphnoides).
Wszystkie te modele wierzby na ogrodzenia mają kilka łącznych własności:

rodzą prostolinijne, długie oraz niesłychanie ciągliwe pędy – na skutek tego można łatwo kształtować postać ogrodzenia;
błyskawicznie odrastają po ścięciu- w skrótowym czasie możemy wypleść całe przęsło na płot;
wyjątkowo bez trudu się ukorzeniają- nie potrzeba specjalistycznej umiejętności do instalacji takiego ogrodzenia z wierzby.

Jak mamy już idee na postać płotu, musimy zakupić właściwe wierzbowe pędy na płot. Na nieszczęście, przyuważenie ich w warunkach autentycznych jest pracochłonne, jako że dziko narastające krzaki z rzadka emitują nadzwyczaj długie oraz proste pędy. Najprawidłowiej jest założyć prywatną miniplantację wierzby ogrodzeniowej. Na skutek będzie należało zaczekać kilka latek.

W celu rozwiązania plantacji wierzby na ogrodzenie wyłońmy w pierwszej kolejności miejsce w skwerze, malutko przez nas odwiedzane i w żadnym wypadku widoczne.Wiosenką, w marcu względnie w kwietniu, posadźmy w ową stronę sadzonki, z jakich wyrosną tzw. rośliny mateczne.

Jako flanc wykorzystajmy zdrewniałe wierzbowe roczne gałązki długości 25-30 cm, jakie możemy dostać spośród dziko narastających roślin. Nim zasadzimy powinno się je namoczyć na 24 godziny w wodzie, iżby się akuratnie napiły, po czym wkopać w ziemię, właściwie ażeby górował wyłącznie ostatni pączek. Musimy pamiętać, iż rośliny w mgnieniu oka się grubieją, dlatego powinny rosnąć w odstępie 30×50 cm.

Przez pierwszy rok albo dwa przyklaskujemy roślinom swobodnie rosnąć, po czym ścinamy je| na stopień około 20cm.
Wówczas po tym zabiegu wypuszczą trwałe, proste pędy, jakich wiosenką kolejnego roku zdołamy zastosować do budowy naszego ogrodzenia. Jednoletnie pędy okazjonalnie przekraczają 2m, zatem na dłuższe musimy zaczekać przynajmniej jeszcze dwanaście miesięcy.

Z jednej rośliny osiągniemy od kilku aż do kilkunastu gałązek, jakie można wykorzystać do wyplecenia ogrodzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s